Popis produktu

Horizontální štípač Scheppach HL 650 se štípací sílou: 6,5 tuny, příkonem: 2200W a motorem: 230V, 50Hz. Hodí se na občasné štípání kolem domu nebo chalupy.

 

 

Parametry

Štípací tlak (t): 6.5
Otáčky (ot/min): 2800
Délka polena (cm): 52
Průměr polena (cm): 25
Objem olejové náplně (l): 2.4
Příkon (W): 2200
Typ motoru: 230V, 50Hz
Rychlost štípání (cm/s): 3
Rychlost zpět (cm/s): 8
Hmotnost (Kg): 51.00

 


HL 650 - horizontální štípač dřeva 6,5t

• Pokud rádi používáte krb nebo používáte dřevo na vytápění své chalupy nebo domku, horizontální štípač na dřevo Scheppach HL 650 se Vám stane neocenitelným pomocníkem. S lehkostí naštípe i čerstvé dřevo rychlostí až 100 polen za hodinu. Pracuje tiše a na rozdíl od klasické sekery i naprosto bezpečně, protože obouruční ovládání stroje vylučuje jakoukoliv možnost úrazu. Stroj vyžaduje pouze minimální údržbu, má kompaktní rozměry a díky zesíleným komponentům zubového čerpadla vyvine velmi vysoký tlak až 6,5 tuny, což je velmi výhodné při štípání tvrdších druhů dřeva.  Má pojistku uvolnění polena při výpadku proudu a díky držadlům a kolům je také plně mobilní. Unikátní v této cenové kategorii je rovněž vysoce kvalitní štípací klín z kované oceli a velmi stabilní konstrukce, která zabraňuje kroucení stroje i při využití maximálního provozního tlaku.

Systém VARIO

Štípač je vybaven systémem VARIO, což v praxi znamená, že si můžete nastavit dráhu pístu podle délky polena a nemusíte tak pokaždé čekat, až se píst vrátí do nejzazší polohy. Dají se tak ušetřit až desítky procent času. Stroj se dodává s velmi praktickým podstavcem, který umožňuje práci i v pohodlnější vzpřímené poloze.